שפרוץ – חוצץ אופקי

שפרוץ - חוצץ אופקי

שפרוץ מהו?

 1. לתשומת ליבכם:

  בכל הזמנת רשת לדלת הזזה יציאה למרפסת או לחדרי שינה / דלת רשת (הנפתח החוצה / פנימה כנף  עם ציר), ככלל דינמיקה רשתות, מתקינים חוצץ אופקי תומך מאלומיניום (הנקרא – שפרוץ) בגובה הניתן לבחירה, מומלץ 88 ס"מ.

 2. תפקיד החוצץ (שפרוץ):

  א. החוצץ מחזק ומגן על הדלת מפני התקלות בני הבית / אורחים ברשת, בעיקר כאשר היא שקופה (דבר שעלול לקרוע / להוציא את הרשת ממקומה ועלול להזיק למסגרת).

  ב. הרשת עלולה לקבל "בטן" עם הזמן, מכיוון שאין תמיכה המחזיקה בין החלקים האנכיים.

  ג. אם לא מייצרים / מתקינים הדלת רשת עם החוצץ (שפרוץ), בעתיד במידה ורוצים להתקין שפרוץ, יידרש ייצור מחדש והעלות תהיה גדולה, כי האריג הקיים לא יתאים לגודל עם השפרוץ, ויהיה צורך בהחלפת האריג הקיים באריג אחר.

 3. אחריות: 

  ללא חוצץ (שפרוץ) , דלת הרשת הינה ללא אחריות.


כיוון פתיחת רשת הזזה:

לכל רשת (דלת או חלון) יש את הצד שבו נכון שהרשת תהיה בזמן שהיא פעילה. שיטת הבחירה של פתיחה מימין / משמאל והמשמעויות:

 1. בעלי הדירה יאמרו ליועץ דינמיקה , מה הכיוון הנוח (אם זה נגיש לפתיחה ואין ריהוט שמפריע לפתיחה) ובמקביל היועץ יראה מה הכיוון המתאים ביותר לאטימה מלאה של הרשת ע"י מברשת האוטמת כניסת חרקים.

 2. לעיתים הצד הנוח לתפעול , והצד הנכון לאטימה לא נראה אסטטית יפה בעין, ובמקרים בהם שתי הכנפיים של
  הדלת / החלון אינם זהים, אז יראו את הפרופיל של הרשת חורג מהמסגרת (בפועל יראו עוד פרופיל עומד),  במקרים  אלו על הלקוח לבחור בין האופציות של אטימה / אסטטיקה / נוחות.

 3. גודל הפתח שונה בין פתיחה מימין / משמאל– ברוב המקרים נמליץ שהפתיחה של הדלת תהיה בצד הפתח הגדול (כ 10 ס"מ לפחות), כך יש אטימה מלאה בכל זמן נתון , מה שאין בצד הפתח הקטן יותר. (  לרוב זה יהיה בצד ימין).

ללא שפרוץ, הדלת הינה ללא אחריות!

להזמנת רשת לדלת יש למלא את הסעיפים הבאים:

דילוג לתוכן